Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budovy Aliance

Radnice

450  150

Produkce:

Sedlák

Radnice je střediskem lidské společnosti, které plní funkci základní směnárny zlata. Je také centrem pro výcvik věrných sedláků v příslušných povoláních, ať již jde o těžbu dřeva, stavění budov nebo těžbu zlata. Časem může být radnice přebudována na důkladnější opevnění.

Tvrz

Upgrade z Radnice

320  110

Produkce:

Sedlák

S pokrokem v nových technologiích lidí a s potřebou podporovat rostoucí počet bojových jednotek může být radnice přestavěna na tvrz. Kromě toho, že získá silnější opevnění, umožňuje také obohatit lidskou společnost o třídu kouzelníků. Tvrz lze později rozvíjet ještě dále a vytvořit z ní hrad.

Hrad

Upgrade z Tvrze

390  130

Produkce:

Sedlák

Hrady představují vrchol pokroku lidské civilizace. S tímto výdobytkem přichází také možnost budování stájí, v nichž lze chovat válečné oře hrdinných rytířů. Díky hradu je také možné stavět voliéry gryfonů.

Farma

80  20

 
Farma je nezbytná pro každou lidskou vesnici. Poskytuje potraviny vojákům a civilistům. Šikovní farmáři mají téměř zázračnou schopnost vypěstovat úrodu na jakékoliv půdě i v těch nejnepříznivějších podmínkách, což se v krajích Lordaeronu obzvlášť hodí. Počet vojáků, kterým může vesnice poskytovat potravu, záleží na velikosti plochy obdělávané malými farmami.

Kasárna

390  130

Produkce:

Pěšák  Střelec  Rytíř

Vylepšení:

Obrana: Toto vylepšení umožňuje pěšáků se lépe bránit před šípy vystřelenými nepřítelem.

Válečný kůň: Vylepšení, jenž z rytířova koně dělá válečnou zbraň

Kasárna jsou ubytovnou a noclehárnou většiny lidských vojáků. Za jejich zdmi se pěšáci učí umění obrany se štíty. Zde se trénují, bok po boku, trpaslíci a lidé, sjednoceni hrozbou společného nepřítele.

Pila

170

 
Mistři zedníci se v lidských pilách neustále snaží o vylepšení svých pracovních postupů. V této budově se také zpracovává v okolí vytěžené dřevo. Výsledná surovina se pak používá téměř na vše, od stavebních materiálů po rukojeti zbraní.

Kovárna

240  50

 
V kovárně trpaslíci zdokonalují své schopnosti v zacházení se střelným prachem. Kovárna je také budovou, kde se provádí výzkum účinnějších způsobů zpracování oceli. Vojska lidí jsou na kovárně závislá, protože odsud pochází účinnější sečné zbraně a odolnější plátová zbroj.

Tajemná svatyně

210  70

Produkce:

Kněz  Čarodějka

V hlubinách tajemné svatyně čarodějky a kněží pilně studují své záhadné vědy, jimž se naučili v sálech magie záhadného města Dalaran. Časem, díky neutuchajícímu bádání, získají kouzelníci větší zásobu many a zvládnou náročnější kouzla. Odsud mohou být také přivolávány kouzelné stráže, které lidským věžím umožní spatřit neviditelné nepřátelské vetřelce.

Oltář králů

300  100

Produkce:

Paladin  Horský král  Arcimág

Oltář králů je vytvářen z materiálů, které dodává Kirin Tor. Funguje jako zařízení, které vrací životní sílu padlým lidským šampionům. Pouze na tomto místě, jakmile je oltář vztyčen, mohou být hrdinové oživeni, aby se mohli znovu zapojit do boje. Přesnější charakteristika kouzelných vlastností této budovy patří k nejpečlivěji stráženým tajemstvím celé lidské říše.

Dílna

230  90

Produkce:

Gyrokoptéra  Minometčíci  Parní tank

Dílna je skrýší, v níž se trpasličí kovotepci snaží mezi dýmem a ocelí vytvořit jedinečné vynálezy. Na tomto místě se sestavují létající gyrokoptéry a také silně pancéřované parní tanky. Probíhá zde důkladný výzkum dělostřelectva a vyrábí se munice pro mobilní družstva trpasličích minometčíků.

Průzkumná věž

80  20

 

Průzkumné věže lze vybudovat téměř na jakémkoliv místě a získat tak nad ním neustálý dohled. Věže jsou také prvním nezbytným krokem při výstavbě obrany lidských měst. Tyto stavby lze později přebudovat na strážní nebo dělové věže.

Strážní věž

Upgrade z Průzkumné věže

140  60

 
yto cihlové věže slouží jako první obranná linie proti nepřátelskému vpádu. Šípy, které z těchto bašt vylétají, jsou proslulé svojí smrtící přesností.

Dělová věž

Upgrade ze Stážní věže

200  100

 
Jakmile je úspěšně dokončen výzkum střelného prachu, mohou být průzkumné věže upraveny tak, aby mohly nést dělo. Dělostřelectvo pak ostřeluje síly útočníků, je však omezeno nemožností napadnout vzdušné jednotky. Řady těchto bytelných věží tvoří účinnou obranu i proti těm nejagresivnějším výpadům.

Voliéra gryfonů

250  120

Produkce:

Jezdec na gryfonu

Pravděpodobně největším úspěchem, který vzešel ze spojenectví trpaslíků a lidí, je dovednost krotit a cvičit mocné, ušlechtilé gryfony. Po letech neúspěšných pokusů se trpasličím jezdcům nakonec podařilo získat důvěru odměřených gryfonů. Společně s lidmi jim trpaslíci poskytují maximální péči a patřičné ubytování, které se co nejvíc podobá hnízdům gryfonů v lordaeronských Aerie Peaks.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář